Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:47/1 Şişli / İSTANBUL

Dostlarınıza Özel Kokteyl Yapın

Dostlarınıza Özel Kokteyl Yapın

Kokteyl denince herkesin aklına ilk olarak sıcacık yaz günleri gelmektedir. Ancak yazın olduğu kadar sonbahar ve kış mevsiminde de tüketilebilecek nefis kokteyller yapılabilir. Hem de oldukça kolay tariflerle. Sizde evde kolayca hazırlanabilecek ve her mevsim tüketilebilecek hem kendinize hem dostlarınıza özel kokteyl yapın.

Ananas Kokteyl Malzemeler: 1,5 bardak ananas suyu, 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi sütü, 3 yemek kaşığı çiğ krema, 2 yemek kaşığı greyfurt suyu, 1 yemek kaşığı portakal suyu

Hazırlanışı: Tüm malzemeler blender yardımıyla karıştırılarak tarif içime hazır hale gelmektedir. Tarif 2 kişiliktir.

Sonbahar Kokteyl Malzemeler: 7 adet orta boy portakal, yarım kilo çilek, 1 adet orta boy armut

Hazırlanışı: Çilekler ve armut blender yardımıyla karıştırılır. Üzerine ayrı bir yerde sıkılan portakalların suyu ilave edilir. Tarif 4 kişiliktir.

Pembe Kokteyl Malzemeler: 4 dilim karpuz, 5 top orman meyveli dondurma,3 adet sade soda, 2 adet limon, 5 parça buz

Hazırlanışı: Karpuzun çekirdekleri ayıklanır ve küp halinde doğranır. Blender yardımıyla akışkan bir hale getirilir. İçerisine orman meyveli dondurma eklenir. Daha sonra karışımın içerisine buz parçaları ve limon suyu eklenir. Yeniden blender yardımı ile çekilir. En son soda eklenerek servise hazırlanır. Tarif 4 – 6 kişiliktir.

Kuru yemişli Meyve Kokteyl

Malzemeler: 3 adet portakal, 3 adet mandalina, 3 adet elma, 3 adet nar, 5 adet kavrulmuş fındık

Hazırlanışı: Portakal ve mandalinalar meyve sıkacağında sıkılır. Elma ve nar katı meyve sıkacağından geçirilerek suyu çıkartılır. Ardından meyve suları birbirine karıştırılır. Servis bardağına alınarak üzerine fındık parçaları eklenir. Tercihinize göre kokteylinizi süslemek için muz ve kivi de kullanabilirsiniz. Tarif 3 – 4 kişiliktir.

İlgili Mesajlar

DESTEK
dansöz kiralama yat kiralama bodrum lüks yat kiralama bodrum lüks villa kiralama bodrum villa kiralama Bodrum Yacht Charter dansçı kiralama